Pääkaupunkiseutu

Karvaamokuja 2a
00380 HELSINKI

Ota yhteyttä!

Marko Rinkinen

Aluejohtaja, Etelä-Suomi Rakentaminen, Oppilaitosyhteistyö

Puhelin: +358 40 7676 160
Sähköposti: marko.rinkinen@peab.fi

Petri Salonen

Apulaisaluejohtaja, Etelä-Suomi Rakentaminen, asuntorakentaminen

Puhelin: +358 40 6526 900
Sähköposti: petri.salonen@peab.fi

Ilkka Laakeristo

Yksikönjohtaja, PKS korjausrakentaminen

Puhelin: +358 40 767 6187
Sähköposti: ilkka.laakeristo@peab.fi

Jarkko Mattila

Yksikönjohtaja, PKS Toimitilarakentaminen

Puhelin: +358 40 729 9075

Heidi Kanner

Hankekehityspäällikkö, PKS rakennuttaminen

Puhelin: +358 503 4000 41
Sähköposti: heidi.kanner@peab.fi

Pia Salminen

Hankintapäällikkö, PKS toimitilarakentaminen

Puhelin: +358 40 7512 919
Sähköposti: pia.salminen@peab.fi

Risto Mikkonen

Laskentapäällikkö, PKS toimitilarakentaminen

Puhelin: +358 50 581 0187
Sähköposti: risto.mikkonen@peab.fi

Jenna Forsberg

Laskentapäällikkö, Etelä-Suomi korjausrakentaminen

Puhelin: +358 50 407 0879
Sähköposti: jenna.forsberg@peab.fi

Lars Vainio

Laskentapäällikkö, Etelä-Suomi korjausrakentaminen

Puhelin: +358 40 5762 900
Sähköposti: lars.vainio@peab.fi

Joska Stoltenberg

Hankintapäällikkö, PKS asuntorakentaminen

Puhelin: +358 40 1633 900

Riina Leponiemi

Laskentapäällikkö, PKS asuntorakentaminen

Puhelin: +358 50 4062 709
Sähköposti: riina.leponiemi@peab.fi

Sami Pohjalainen

Hankintapäällikkö, PKS korjausrakentaminen

Puhelin: +358 50 5668 626
Sähköposti: sami.pohjalainen@peab.fi

Evästeet

Sivusto sisältää evästeitä.

Evästeet ovat pieniä tekstitiedostoja, joita verkkosivusto tallentaa luvan kanssa kävijän tietokoneelle. Evästeitä käytetään normaalisti sivuston käyttäjäkokemuksen parantamiseen sekä sivuston mukauttamiseen käyttäjän toivomusten ja valintojen mukaan.

Sähköisen viestinnän tietosuojalain mukaan kaikkien verkkosivustoilla vierailevien käyttäjien pitää saada tietoa siitä, että verkkosivusto käyttää evästeitä sekä evästeiden käytön tarkoituksesta. Käyttäjien pitää myös hyväksyä evästeiden käyttö.

Käytämme sivustollamme evästeitä.

Käytämme sivustollamme evästeitä, jotta sivusto toimisi parhaalla mahdollisella tavalla sinulle sen vierailijana. On olemassa kolmen tyyppisiä evästeitä. Kaikkia evästeitä käytetään sivustollamme.

  • Pysyvät evästeet:

Tallennetaan tietokoneellesi tietyksi ajaksi.  Tätä evästettä käytetään esimerkiksi sivuston käyttäjäkokemuksen parantamiseksi.

  • Istuntoeväste:

Tallennetaan tietokoneellesi siksi aikaa kun vierailet sivustollamme. Istuntoevästeet poistuvat kun suljet internetselaimen.

  • Tilastoevästeet

Nämä evästeet keräävät tietoa montako vierailijaa sivustollamme on. Emme kerää henkilötietoja.

Evästeistä kieltäytyminen

Mikäli et halua hyväksyä evästeitä, voit asettaa tietokoneesi automaattisesti kieltäytymään evästeistä tai niin että saat ilmoituksen jos sivustolla käytetään evästeitä. Internetselaimen kautta voi myös poistaa aiemmin tallennettuja evästeitä. Ohjeet tähän löytyy selaimesta. Mikäli et hyväksy evästeiden käyttöä, saattaa osa sivustosta toimia huonosti. Lue lisää evästeistä Viestintäviraston sivuilta.