Moderneja kaupunkikoteja kasvukeskuksiin

Peab, yksi Pohjoismaiden suurimmista rakennusliikkeistä, rakentaa moderneja kaupunkikoteja suomalaisiin kasvukeskuksiin. Toimimme pääkaupunkiseudulla, Turussa, Tampereella, Vaasassa, Seinäjoella, Jyväskylässä, Kuopiossa ja Oulussa.

Kotien rakentamisessa hyödynnämme mittavaa yhteispohjoismaista kokemustamme asumisratkaisuista, jotka edistävät sekä ihmisten että yhteisen ympäristömme hyvinvointia. Meitä ohjaa sitoutuminen laatuun rakennusprojektin jokaisessa vaiheessa. Haluamme rakentaa kunnon koteja. Omaperusteinen asuntotuotanto kattaa yli kolmanneksen kokonaisliikevaihdostamme. Tämän lisäksi urakoimme asuntoja useille merkittäville valtakunnallisille asuntotuottajille.

Peabin omaan asuntotuotantoon ja ajankohtaisiin projekteihin voit tutustua asuntoliiketoiminnan omilla verkkosivuilla peabkoti.fi 

Kuinka voimme auttaa? Ota yhteyttä asuntorakentamisesta vastaaviin henkilöihin:

Matti Joensuu

Aluejohtaja, Länsi- ja Keski-Suomi Rakentaminen

Puhelin: +358 40 7132 810
Sähköposti: matti.joensuu@peab.fi

Petri Salonen

Apulaisaluejohtaja, Etelä-Suomi Rakentaminen, asuntorakentaminen

Puhelin: +358 40 6526 900
Sähköposti: petri.salonen@peab.fi

Petri Valkeinen

Yksikönjohtaja, Turku

Puhelin: +358 40 8308 140
Sähköposti: petri.valkeinen@peab.fi

Timo Riikonen

Yksikönjohtaja, Jyväskylä

Puhelin: +358 40 514 5900
Sähköposti: timo.riikonen@peab.fi

Hannu Rajamäki

Yksikönjohtaja, Seinäjoki

Puhelin: +358 40 0959 905
Sähköposti: hannu.rajamaki@peab.fi

Esko Korpi

Yksikönjohtaja, Vaasa

Puhelin: +358 40 5702 290
Sähköposti: esko.korpi@peab.fi

Juha Kuparinen

Yksikönjohtaja, Kuopio

Puhelin: +358 50 5396 795
Sähköposti: juha.kuparinen@peab.fi

Seppo Klemettilä

Yksikönjohtaja, Oulu

Puhelin: +358 40 703 4000
Sähköposti: seppo.klemettila@peab.fi
Käytämme evästeitä. Jatkamalla sivustoon hyväksyt evästeiden käytön.