Pääkaupunkiseutu

Karvaamokuja 2a
00380 HELSINKI

Mika Katajisto

Toimitusjohtaja, Rakentaminen

Puhelin: +358 40 5701 025
Sähköposti: mika.katajisto@peab.fi

Juha-Pekka Eskola

Liiketoimintajohtaja, Asunnot

Puhelin: +358 40 0381 953

Peter Lindeberg

Liiketoimintajohtaja, Toimitilat

Puhelin: +358 40 5351 939
Sähköposti: peter.lindeberg@peab.fi

Juha Helin

Toimitusjohtaja, Teollisuus

Puhelin: +358 40 0606 121
Sähköposti: juha.helin@peab.fi

Yhteyshenkilö

Marko Rinkinen

Apulaisaluejohtaja, Etelä-Suomi Rakentaminen, korjausrakentaminen

Puhelin: +358 40 7676 160
Sähköposti: marko.rinkinen@peab.fi

Ari Koskenoja

Yksikönjohtaja, toimitilarakentaminen

Puhelin: +358 5064 478
Sähköposti: ari.koskenoja@peab.fi

Petri Salonen

Yksikönjohtaja, asuntorakentaminen

Puhelin: +358 40 6526 900
Sähköposti: petri.salonen@peab.fi

Juho Koskinen

Maanhankintapäällikkö, pääkaupunkiseutu, asuntotontit

Puhelin: +358 400 612 377
Sähköposti: juho.koskinen@peab.fi

Leena Sirkiä

Asuntomyynti, Pääkaupunkiseutu

Puhelin: +358 40 801 9900

Taru Puhto

Laskennan ja hankinnan päällikkö

Puhelin: +358 40 7676 104
Sähköposti: taru.puhto@peab.fi

Pia Salminen

Hankintapäällikkö, Etelä-Suomi toimitilarakentaminen

Puhelin: +358 40 7512 919
Sähköposti: pia.salminen@peab.fi

Riku Pousi

Hankintapäällikkö, Etelä-Suomi korjausrakentaminen

Puhelin: +358 50 9108 505
Sähköposti: riku.pousi@peab.fi

Ari Haverinen

Laskentapäällikkö, Etelä-Suomi toimitilarakentaminen

Puhelin: +358 40 5701 038
Sähköposti: ari.haverinen@peab.fi

Joska Stoltenberg

Tuotantoinsinööri, hankinta, Etelä-Suomi asuntorakentaminen

Puhelin: +358 40 1633 900

Riina Leponiemi

Laskentapäällikkö, Etelä-Suomi asuntorakentaminen

Puhelin: +358 50 4062 709
Sähköposti: riina.leponiemi@peab.fi

Jenna Forsberg

Laskentapäällikkö, Etelä-Suomi korjausrakentaminen

Puhelin: +358 50 4070 879
Sähköposti: jenna.forsberg@peab.fi

Mia-Iris Puhakainen

Asiakkuuspäällikkö, Toimitilat

Puhelin: +358 41 5011 023

Marko Kilpeläinen

Turvallisuus- ja ympäristöpäällikkö

Puhelin: +358 40 5701 090

Timo Laapio

Kehityspäällikkö

Puhelin: +358 40 5701 019
Sähköposti: timo.laapio@peab.fi

Ritva Mäenpää

Viestintä- ja markkinointijohtaja

Puhelin: +358 50 63145
Sähköposti: ritva.maenpaa@peab.fi

Leena Lomakka

Henkilöstöpäällikkö

Sähköposti: leena.lomakka@peab.fi